AKTUALITY

Aktuální informace z Akademie HUSPOL

21.07.2017

Jsme jiní, přinášíme nový a neotřelý pohled na vysokoškolské studium. Rebelové však nejsme.

Zkušenosti jednotlivců a zájmových skupin v oblasti kynologie jsou bezednou studnicí užitečných dovedností, které by bylo škoda ignorovat, a nevyužít je tak pro další vědecké účely a praktickou činnost.

„Někdo by mohl namítat, že od toho tu máme různé konference, setkání a podobné aktivity“, říká vedoucí soukromé vysoké školy Pavel Polián. Proč tedy vsadili na kartu aktivní spolupráce se studenty?
Pavle, proč tedy právě tato cesta?

Řeknu to jednoduše, proč máme studenty svazovat nějakými konvencemi, když víme, že se budou rekrutovat ve větší míře především z praxe? Pro nás jsou to lidé, kterých si nesmírně vážíme a jsme přesvědčeni, že si studium vyberou proto, že mají osobní vztah k příslušnému bakalářskému nebo magisterskému studiu.

A co ti mladí, středoškoláci, absolventi gymnázií?

Neznám ideálnější spojení praktiků a nadšenců. Dokáží se nádherně doplňovat. Určitě mohou vytvořit skvělé party, které budou obrovským přínosem pro společnost.

Nebojíš se generačních rozdílů?

Vůbec ne! Pes jako nejlepší přítel člověka je silným poutem v běžných domácnostech. Proč by tomu nemělo tak být na poli vysokoškolského studia? Vždyť všem zúčastněným jde přece o jedno. Být odborníkem a specialistou v oboru a specializaci. Praxe zkušených matadorů a nadšení pro věc mladých lidí, to je to co může naší soukromou vysokou školu skutečně v dohledu pěti let dostat na vysokou úroveň a vybudovat jí mezinárodní kredit a značku.

Co ty osobně považuješ ještě za motivační pro případné uchazeče o studium?

Hlavní vize tu již byla zmíněna, domnívám se, že je cílená na všechny věkové kategorie. Pro zájemce z praxe, je to především studium při zaměstnání s možností úhrady školného zaměstnavatelem, dále pak možnost absolvovat atraktivní odborné a praktické semináře a workshopy, účastnit se mezinárodních konferencí a poznávat nadšence i odborníky z celé Evropy. Pro ty mladé určitě fakt, že vedle odborného studia získají celou řadu užitečných rad a námětů do jejich dalšího kariérního postupu od zkušených kolegů.

Jaké máš osobní přání související s fungováním soukromé vysoké školy – akademie Huspol?

Tak v první řadě jde o člověka. Vážím si každého jedince, který se školou spolupracuje a pomáhá s jejím chodem a rozvojem. Ti jsou u zrodu něčeho, co posune vysoké školství dopředu. Alespoň u nás určitě. Ruku v ruce jsou s tím samozřejmě naši budoucí studenti. Velmi bych si přál, aby se z nich stala jedna velká rodina, která se bude těšit na setkání při studiu ale i mimo něj. Mnohdy to bude jistě složité, počítáme s tím, že u nás budou studovat nejen zaměstnaní lidé, ale také tátové či mámy od rodin, a toho času na zábavu nazbyt mít nebudou. Jsem si však vědom toho, že pokud se táhne za jeden provaz, lze dosáhnout maximálních životních met a cílů. A zábava, uvolnění a poznání mimo „školní“ lavice tomu samozřejmě hodně napomáhá.
Sending...